niedziela, 11 maja 2014

Relacja z CD-Action Expo prosto od Fatusia

Dnia 10 maja 2014 w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się impreza 18 urodzin magazynu CD-Action. Pewnie zastanawiacie się dlaczego zdaję relację z takiego eventu, który pewnie nie ma nic wspólnego z Nintendo. No i tutaj Was zaskoczę! Nintendo po raz pierwszy w Polsce pojawiło się w wielkim stylu na oficjalnym stoisku na tym właśnie evencie!

Gdy po raz pierwszy doszedłem do straganu  ujrzałem oblężenie ludzi na zupełnie niespotykane w naszym kraju standy z konsolami Wii U i 3DS. Oprócz dem gier nam znanych (Super Mario 3D World, Donkey Kong Country Tropical Freeze czy New Super Mario Bros. 2) pojawiły się ekskluzywne pokazówki Mario Kart 8 oraz Kirby Triple Deluxe! Sam miałem okazję zagrać w nowe wyścigi z Mario aż 3 razy na różnych trasach: Electrodome, Mario Kart Stadium i Cloudtop Cruise. Muszę przyznać, że kolejny raz Nintendo odwaliło kawał dobrej roboty, prześliczna oprawa graficzna i gameplay zachwyciły takiego starego bywalca serii jak ja. Muszę jednak stwierdzić, że do sterowania trzeba się przyzwyczaić, ponieważ definitywnie różni się od tego z poprzedniej odsłony – Mario Kart 7.Niestety nie udało mi się zagrać w nowe przygody Kirby’ego, które premierę mają już za tydzień. Na samym stoisku rozdawano również kody na specjalne Pokemony do wersji X i Y – Magmar i Electabuzz dla osób posiadających przenośne konsolki Nintendo.
Kolejną atrakcją okazał się turniej samego Mario Kart 7 z nagrodami prosto od ConQuest. Mimo niespotykanych zasad, można się było nieźle zabawić. Zwycięzcą turnieju został znany z M3DC – Moczan! Gratulujemy! Oprócz stoiska Nintendo ducha wielkiego N można było ujrzeć w kilku cosplayach, głównie wyróżniała się para Mario i Peach, dziewczęcy Link oraz malutkie dzieci przebrane za wąsatych hydraulików.Dodatkowo pojawiły się też stragany innych firm, najbardziej wyróżniało się Sony, które mimo wielu ekskluziwów na swoich konsolach ukazywały głównie dema gier multiplatformowych takich jak Minecraft czy Lego Władca Pierścieni.

Frekwencja na evencie dopisywała, oprócz mnie pojawiły się też inne osoby z Górnego Śląska – Wieszcz i Anty, a także gwiazdy Youtube z Wrocławia – wspomniany wcześniej Moczan i Chmurka. 
Samo przygotowanie eventu było na bardzo wysokim poziomie, można się było poczuć jak na światowych konwentach. Ogólnie bardzo dobrze się bawiłem i czekam na kolejne wizyty Nintendo na tego typu imprezach! Sto lat CD-Action!

Autor: Fat (znany także pod nickiem Fat_Mario)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz