niedziela, 24 sierpnia 2014

Relacja ze "Smash Bros. Fest" oraz VI spotkania GśSP


Let`s go party Smash!

Każdego dnia jeszcze przed turniejem, wspólnie z M3DC zastanawialiśmy się jak wypadnie ten dzień i frekwencja osób biorących udział w Smash Bros. Fest. Pełni pozytywnych myśli, zjawiliśmy się w Cybermachinie, a tam czekało nas zaskoczenie. Jakie? Zapraszam do relacji.

Nasza trójka i dwóch pierwszych gości wkroczyła do lokalu. Równolegle z Rafałem właścicielem Cyber, przygotowywaliśmy sprzęt i miejsce do turnieju. Gdy wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, wywiesiliśmy przed naszym pokoikiem organizacyjnym napis "zapisy", czekając na pierwszych chętnych. Ludzi przybywało z minuty na minutę, a lista uczestników turnieju rosła w oczach. Gdy wybił czas zamknięcia zapisów, dobiliśmy do liczby około 23 osób walczących w Melee. Frekwencja zaskoczyła nas bardzo pozytywnie, za co wszystkim, którzy brali udział w Feście dziękujemy. Liczba 23 osób nie oznacza, że było nas tylko tyle, do tej liczby dodajemy jeszcze uczestników wymiany StreetPassem oraz te, które wpadły na imprezę, więc było nas sporo, a impreza nabrała rozmachu.

Odwiedzili nas również ludzie z różnych części Polski. Ciechanowa, okolic Warszawy oraz reprezentacja Małopolskich StreetPassów, a wraz z nimi Kryspin "Rayos", który Wawelskie StreetPassy rozkręca. Serdeczne pozdrowienia dla Was i podziękowania za przebycie tylu kilometrów aby wspólnie z nami imprezować. Piąteczka dla Was! :)
Zabrakło natomiast redakcji Gramy na Maxa. Jeśli to czytacie, to mam nadzieje, że pojawicie się następnym razem już na pewno.
Natomiast prosto z Grzybowego Królestwa między jednym ratowaniem księżniczki Peach, a drugim, wpadł do nas sam Mario! Celebryta zaszczycił nas swoją obecnością, stając się jednocześnie honorowym członkiem Górnośląskich StreetPassów, otrzymując przypinkę z logiem grupy. Niestety musiał nas opuścić, ponieważ czekała go kolejna wyprawa przeciwko Bowserowi.

Smash Bros. Fest, przebiegał bardzo emocjonująco. Zaskakujących i zapierających dech akcji na arenach nie brakowało. Super Smash Bros Melee, przyciągało do siebie również graczy, którzy nie mieli zbyt dużo odczynienia z serią. Po zagraniu w Melee, uśmiech nie schodził im z twarzy, twierdząc, że gra jest bardzo fajnym tytułem. Czym bliżej do finałów, wyłaniali się gracze mający "żyłkę do gry". Toczyli zacięte boje przy końcu tabelki, aż do samego finału w którym zmierzyli się Moczan i Chmurka. Jednak jako organizatorzy nie przyznawali sobie miejsc i nagród, więc oficjalne zwycięstwo i tytuł mistrza pierwszego Smash Bros. Fest otrzymał - Marcin Krupa. Drugie miejsce zajął Łukasz "Darion", a trzecie Paweł Słabiński. Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieje, że pojawią się na kolejnych Smash Bros. Fest. Również liczymy na pozostałych gości i zachęcamy innych na przyszłościowe turnieje.
Śmiało stwierdzam, że namiastkę zagranicznych turniejów udało nam się przenieść pod strzechy! Przyglądając się walką, reakcją osób i słysząc zadowolenie ludzi, patrzymy w przyszłość, a w niej gdzieś tam zapisany kolejny Smash Bros. Fest.

Podczas wydarzenia odbywało się VI spotkanie grupy. Pół roku minęło odkąd GśSP istnieje. Patrząc ile już zostało wymienionych StreetPassów, a podczas tego wydarzenia wpadła kolana dostawa, dostałem kolejnego "kopa", aby dalej dawać Wam możliwości wspólnych spotkań i powodów do imprezowania. Dzięki za to pół roku, za wczorajsze liczne przybycie, rozmowy i gry. Nie zabrakło Mario Kart 7 i Monster Hunter 3 Ultimate.

Gdy nagrody zostały wręczone, usiedliśmy z pozostałymi gośćmi. Impreza trwała w najlepsze. Jednak przyszedł moment pożegnania. Wspólne zdjęcia i przemowy, piąteczki i śmiechy. Wszyscy starali się odłożyć ten moment jak najpóźniej, ale czas nieubłaganie gonił w końcu niektóre osoby dzieliły kilometry do domów.

Smash Bros. Fest oraz VI spotkanie Górnośląskich StreetPassów były naprawdę udane. Turniej rozegrany, pozostawiając wspomnienia ze scen walki między graczami. StreetPassy złapane i oddane. Atmosfera domowa i niesamowita! Dziękuje w imieniu swoim jak i M3DC, za liczne przybycie i wspólną imprezę. Mamy nadzieje, że wpadniecie na poprawiny ;) Damy Wam znać kiedy to nastąpi.

Autor: Szpadel

Podziękowania z mojej strony.
M3DC - za zaproszenie do współpracy
Cybermachinie - za miejsce i udostępnione telewizory oraz inne rzeczy
Rafałowi, współwłaścicielowi Cybermachiny - za pomoc i wspólną grę
Kryspin "Rayos" oraz SELECT - za pożyczenie pada
Oraz wszystkim, którzy są, byli i mam nadzieje będą z nami :D

Galeria foto/video - tutaj. 

2 komentarze:

 1. Fajna inicjatywa, coraz bardziej żałuje, że nie przyjechałem "zaszpanować" moim Foxem :P.
  PS. Jakimi postaciami grało top 8?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Top 8 to

   Sheik
   Peach
   Fox
   Marth
   Mario
   Pikachu

   w kolejności zajętych miejsc. Zapraszamy na kolejne turnieje i spotkania grupy :)

   Usuń